Web Tasarım; ticari veya ticari olmayan amaçlarla dijital ortamda birçok kullanıcı ile iletişim kurmanıza olanak sağlayan platformdur. Tanıtım amacı ile internet tarayıcılarının görüntülemesine olanak sağlayan biçimlerde planlanan özel çalışmaların bütünlüğüdür. Tasarımsal olarak ihtiyaçların tamamlanmasının ardına tarayıcıların bunları okuması için HTML diline dönüştürülmesi gerekir. Bu alanda uzman kişiler web master (Front-End) olarak adlandırılır.

 

Web tasarım (web site) yapım sürecinde birçok kriter ile çalışmalarınızı ayırabilirsiniz. Başta, Kurumsal web site, kişisel web site, landing page ve E-ticaret siteleri gibi birtakım kategorilere bölebiliriz. Firmaların kurumsal duruşuna uygun şekilde planlanan web site tasarımı işletmenizin sektördeki duruşunu ve kullanıcıların karar verme süreçlerini önemli oranda etkiler. Günümüz teknolojisinde internet kullanımı yaygınlaşması ile kullanıcılar artık bir işletme ile ilgili bilgi sahibi olabilmek adına ilk olarak web sitesini arar ve incelemeye başlar. Bu anlamda doğru planlanmış, kolay kullanım sunan, mesajları net bir şekilde veren firmanızın kurumsal duruşunu sergileyen ve son teknolojiler ile geliştirilmiş bir web sitesi büyük önem taşımaktadır.

 

Teknolojinin ilerlemesi her anlamda bizleri değişikliğe sevk etmektedir. İnternet dünyasında olmaz ise olmazlardan bir tanesi de yapılan web sitesi tasarımı’nın Google ve kullanıcı dostu olmasıdır. Bu anlamda Google’ın dikkat ettiği birçok kriter vardır. Başta resimlerin optimize edilmiş olması, sayfa açılış süresinin hızlı olması, SSL sertifikası, her sayfa ve ürün için ayrı ayrı kurgulanmış meta etiketleri olması gibi. Sosyal Mecra web ajansı olarak site tasarımızın sonucu olarak bir yatırım getirisi de elde etmenizi hedefliyoruz. Bu doğrultuda bazı temel SEO ayaları çalışmaya dahil edilerek web sitenizi size teslim ediyor ve 1 yıl ücretsiz teknik destek sunuyoruz.