VIDEO MARKETING

Video Marketing, günümüzün dijital pazarlama stratejileri içerisinde büyük başarı ivmesi yakalayan en etkili reklam çalışmasıdır.YouTube video marketing alanında sektöre yönelik kreatif kurgular içeren bir reklam çalışması meydana getirmek, firmaların dönüşüm oranlarını, marka bilinirliklerini ve satış stratejilerini gözle görülür oranda arttırıyor.

Content pazarlamada video çalışmaların daha büyük ilgi görmesi ve insanların artık okumak dışında direkt olarak izleyerek öğrenmeye yönelmeleri, Video Marketing’i büyük bir platform haline getirdi. Ortaya çıkan büyük dönüşüm oranlarını yok saymak imkansız. Bu nedenle markalar da büyük bir video pazarlama hareketi başlattı.

Video Pazarlama

Video Pazarlama diğer bir adıyla video marketing, öncelikle sektör ilgisine yönelik kurgulanmalıdır. Çünkü her sektörün ilgi alanı ve reklam anlayışı farklıdır. Burada rahatsız edici bir video content yaratmak, marka imajını büyük oranda zedeleyebilir. Bu nedenle video marketing çalışmalarının profesyonel şekilde kurgulanması gerekmektedir.

Tanıtım Filmi

Tanıtım filmleri markanızın çalışma prensiplerini ve sunduğu ayrıcalıkları potansiyel kitleye direkt olarak iletebilme hususunda büyük rol oynar. Rekabet gücünü arttırmak ve sunulan ürün ya da hizmet ile ilgili etkili bir anlatım gerçekleştirmek için tanıtım video çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle hedef kitlenize hitap etmek hem daha etkili olacak hem de daha başarılı sonuçlar meydana getirecektir. Tanıtım filmi diğer bir deyişle tanıtım videoları oluştururken rakip analizi yaparak ayrıcalıklarınızı belirlemeli ve hedef kitlenize uygun bir kurgu oluşturmalısınız.

Etkinlik Videoları

Etkinlik videoları, marka olarak gerçekleştireceğiniz etkinlikleri müşterilerinize iletmenizin en etkili yoludur. Etkinlik video çalışmalarında markanızın kurumsal duruşunu iyi bir şekilde alıcıya iletmek ve etkinliğin katılımcılara neler kazandıracağını, ne gibi deneyimlere sahip olacaklarını belirtmek başarı noktasında önem arz etmektedir. Etkinlik videoları ile siz de markanızın faaliyetlerini potansiyel kitlenize iletebilir ve daha fazla potansiyel müşteri ile etkileşim kurabilirsiniz.

Sosyal Medya ve Story Reklamları

Sosyal medya, içinde bulunduğumuz dijital dünyada inanılmaz büyük bir kitleyi içinde barındırıyor. Bu nedenle sosyal medya reklamları ve bu platformların bizlere sunduğu story reklamları markalara çok şey katıyor. Yapılan araştırmalara göre sosyal medya reklamlarında video içeriklerin görsel içeriklere oranla %60 oranında daha fazla bir ilgi uyandırdığı görüldü. Bu nedenle sektörünüze ve kitlenize yönelik doğru kurgulanan sosyal medya story reklamları ile sizde etkileşim oranlarınızı arttırabilir ve daha fazla potansiyel kitleye erişebilirsiniz.